O mě
Aneb kdo že to peče? :)

Mé jméno je Jana Šetina Köhlerová a žiji v malé vesničce jménem Lhůta u Plzně :)

Vše začalo před téměř 3 roky, když jsem dceři upekla můj první potahovaný dort ke 2. narozeninám.

Jelikož dort nedopadl podle mých představ (celý potah se mi roztekl), nedalo mi to a při každých dalších příležitostech jsem nakoupila nové dortové pomůcky a snažila se dosáhnout lepších výsledků.

Měsíc se s měsícem sešel a já najednou pekla dorty celé rodině :) Ve chvíli, kdy jsem přišla ze svého zaměstnání domů a hned nasadila pečící zástěru, jsem začala uvažovat nad otevřením dortárničky. Z původního bláhového snu se asi po roce stala skutečnost a nyní peču na Doubravce již 3. rokem.

Mým záměrem je péct dorty ve špičkové kvalitě - tzn. bez kompromisů co se vzhledu a chuti týče. Nesnáším jakékoliv náhražky, umělé dochucovače, ztužovače a směsi. To, že je nesnáším, znamená, že je také nepoužívám :) Věřím, že především naše děti si zaslouží narozeninový dort nejen krásný, ale zároveň chutný a kvalitní, z čerstvých surovin.

Pro výrobu dortů používám výhradně čerstvá česká vejce, české krabičkové šlehačky (ty s nízkou trvanlivostí, takže každý týden kupuji nové), italské mascarpone, české plnotučné tvarohy, kvalitní čokolády bez palmových tuků, pravé české máslo a nejlépe sezónní čerstvé ovoce (mimo sezónu mražené či kompotované). To, že používám tyto suroviny (a přiznám to) mi způsobilo velké komplikace, co se prozovovny (Dortárničky) týče. Naštěstí je vše překlenuto a má provozovna používání veškerých těchto surovin splňuje. Hrdě tedy hlásím, že tyto suroviny používám, a pokud mi přijde kontrola, nemusím je potupně schovávat :)

Pokud Vás zajímá více o mně, více z mé tvorby a další informace, doporučuji podívat se na mé facebookové stránky www.facebook.com/dortyzelhuty